اسکیپی در راه تهران + عکس - عکس های بازیگران زن و مرد ایرانی و بازیگران هالیوود و مطالب روز

فید خوان ارتباط در یاهو فیسبوک گوگل پلاس
لینک های جالب

اسکیپی در راه تهران + عکس

بازدید:849

105050 722 اسکیپی در راه تهران + عکس

تنها کانگوروی قاچاق شده به ایران در باغ وحش تهران مقابل چشمان بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد تا یادآور خاطره سریال قدیمی «اسکیپی؛ کانگوروی بوته‌زار» باشد.

خبرگزاری فارس: تنها کانگوروی قاچاق شده به ایران در باغ وحش تهران مقابل چشمان بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد تا یادآور خاطره سریال قدیمی «اسکیپی؛ کانگوروی بوته‌زار» باشد.
 
 ۷ روز پیش قاچاقچی حیوانات، یک رأس کانگورو را از مرزهای شرقی کشور وارد استان سیستان و بلوچستان و پس از آن خراسان جنوبی کرد که توسط نیروی انتظامی شهرستان نهبندان دستگیر و این حیوان بازیگوش نیز توقیف شد.

به گفته حسینی؛ رئیس اداره محیط زیست نهبندان برای قاچاقچی کانگورو، پرونده قضایی تشکیل شده است و خود کانگورو نیز در اختیار محیط زیست قرار دارد.

طبق قانون، حمل و نگهداری این گونه جانوران علاوه بر جریمه نقدی حکم حبس از ۶ ماه تا یک سال را در پی دارد.

کانگورو که می‌توان به نوعی نخستین زمان حضور آن را در جعبه جادویی ایران مربوط به پخش سریال «اسکیپی؛ کانگوروی بوته‌زار» عنوان کرد زیستگاه اصلی آن «استرالیا» است و هیچ گونه‌ای از آن حتی در باغ‌وحش‌های کشور هم وجود ندارد.
کانگوروی قاچاق‌شده به ایران ۳ سال دارد و به گفته ایرج جهانگیر؛ مدیر عامل پارک ارم تهران قرار است به زودی به باغ وحش ارم منتقل شود.

جهانگیر می‌گوید: ظاهراً این کانگورو از جنس نر است و پس از اینکه به تهران منتقل شود حتماً در قرنطینه قرار می‌گیرد تا حامل هیچ نوع بیماری نباشد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ کانگورویی در حال حاضر در ایران زندگی نمی‌کند، ادامه می‌دهد: پس از انجام تست‌ها و بررسی‌های لازم حتماً  جفتی برای آن از سایر کشورها خریداری خواهیم کرد تا تنها نباشد.

به گفته مدیر عامل پارک ارم  احتمالاً از روسیه جفت این کانگورو تهیه می شود.

جهانگیر تصریح می‌کند که پس از پایان دوره قرنطینه، این کانگورو در خانه شیشه‌ای در باغ وحش ارم در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

کانگورو جانوری از راسته کیسه‌داران علف‌خوار از خانواده درازپایان (Macropodidae) است که در استرالیا و گینه نو زندگی می‌کند. کانگورو می‌تواند به کمک پاهایش پرش‌های بلندی انجام دهد. طول این پرش‌ها به سه متر هم می‌رسد.

نوع ماده آن دارای کیسه‌ای است که نوزاد کانگورو پس از به دنیا آمدن به داخل آن رفته و در آنجا از شیر مادر تغذیه می‌کند تا به رشد کافی رسیده و قادر به زندگی در بیرون از کیسه شود. نوزاد کانگورو در هنگام تولد جثه‌ای بسیار کوچک دارد که قطر آن از دو سانتی‌متر بیشتر نمی‌شود.  

مطالب مشابه

جدیدترین مطالب


ارسال پیام

به نکات زیر توجه کنید

  • پیام شما مورد بررسی قرار میگیرد واگر جوابی داشت به ایمیل شما ارسال میشود
  • لطفا پیام خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


تیلیغات